همانطور که چندی پیش قول و وعده ی خبرهای خوب و اقدامی سازنده را در صنعت فرانشیز به شما سروران عزیز دادم لازم می دانم اندکی از اقدامات و فعالیت های خود را دراین زمینه بازگو نمایم . . . .

بسمه تعالی

با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

­

همانطور که چندی پیش قول و وعده ی خبرهای خوب و اقدامی سازنده را در صنعت فرانشیز به شما سروران عزیز دادم لازم می دانم اندکی از اقدامات و فعالیت های خود را دراین زمینه بازگو نمایم .

موفق شدم که :

1.صنف بستنی فروشی ها را از مغازه های کوچک به مغازه های لوکس فعلی تبدیل کنم .

2.صنعت تابلوسازی را درایران گسترش و بهبود دهم, در گذشته تابلوها مخصوصا سردرب بستنی فروشی ها ابدا به این شکل نبود ولی درحال حاضر هیچ بستنی فروشی نیست که با این مدل تابلوها معرفی نشود.

3.بهبود صنعت یخچالسازی .

4.قبلا یخچالها به صورت یخچال صندوقی شش درب بودند ولی در حال حاضر بصورت تاپینگها و ایستاده هستند و در واقع آن یخچال های قدیمی کنارگذاشته شدند .

5.راه اندازی فرانشیز برای بستنی فروشی های سنتی ,که بعد از ما خیلی از همکارانمان هم به این صنعت روی آوردند

 

می خواهم بگویم قبلا با کمک شما این کارها را کرده ام .

و در ادامه از حرکت نمی ایستم و رو به سوی اهداف بزرگتر و متعالی تر خواهم بود که بخشی از آن را برای شما شرح خواهم داد.

************************

1 بهبود 30 درصدی کل صنعت کشور

2- مشاوره جهت برطرف کردن مشکلات صنعت فرانشیز در ایران و فروشگاههای زنجیره ای

3- مشاوره جهت شروع بکار و راه اندازی مغازه های مجتمع های تجاری که آماده ی فعالیت هستند

 

 

1 – بهبود 30 درصدی کل صنعت کشور

 

در ابتدا سیر تکاملی بستنی نعمت را در اختیارتان قرار می دهیم  


سیر.تکامل.بستنی.نعمت

 

 مشکلی که من در صنعت کشور دیدم ، این بود که چرا عمر صنعت در ایران کم است . یعنی ما هیچ کارخانه یا برند صنعتی نداریم که چند نسل عمر کرده باشد ، یعنی از پدربزرگ به پدر و از پدر به پسر برسد مانند شرکتهای خارجی  توشیبا ، سونی ، فورد ، بنز ، جنرال موتور ، جنرال الکتریک ، بی ام دبلیو ، مک دونالد ، کوکاکولا ، تسکو و .....

شرکتهای ایرانی  تا خود صاحب برند یا صاحب شرکت هستند  ، کار می کنند و بعد از فوت آنها شرکت رو به تعطیلی و ورشکستگی می رود  و من دنبال این بودم که چرا این اتفاق می افتد که متوجه شدم زیرساختهای صنعتی اصلا رعایت نمیشود و شرکتهایی هم که هنوز یک نسلی است ولی خوب کار می کنند ، به خاطر این است که زیرساختهای آنها خوب چیده شده است  . مانند شرکت مینو ، لبنیات پاک و داروگر چون زیرساختهای این شرکتها به کمک کشورهای صنعتی چیده شده است . آن موقع بود که گفتم من اگر قدرت اجرایی تاثیرگذار در صنعت کشور داشتم این کار را  می کردم و آن کار را می کردم و خلاصه از آخرش بگویم می گفتم من اگر این جایگاه را داشتم این کار را انجام میدادم که صنعت کشورم رشد کند و مشکلات تولید حل شود که خلاصه با حل شدن مشکل تولید خود به خود صنعت کشور هم رشد می کرد .

 

به خودم گفتم تو نمیخواهد قدرت اجرایی تاثیرگذار در صنعت کشور داشته باشی و نمیخواهد که صنعت کشور را رشد بدهی تو بیا مسائل و مشکلات شرکت خودت را حل کن و مشکلات تولید و شرکت را که حل کردی بعد ادعا کن که من میتوانم مسائل  و مشکلات صنعت کشور را حل کنم حال در این زمان که این پیام را می نویسم ما تا حدود 90 درصد مسائل  و مشکلات شرکت خودمان و تولیدمان را حل کرده ایم و من وظیفه خود می دانم که این فرآیند و راهکارهای عبور از مشکلات و معضلات را به شما مدیران صنعت انتقال بدهم و مطمئن هستم که اکثریت شرکتهای تولیدی و صنعتی  ما با این مشکلات مواجه هستند و با پیاده کردن سیستم انحصاری بستنی نعمت که به عنوان  سیر تکاملی در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد کمک می شود که مشکل صنعت و تولید را با هم حل کنیم و شاهد بهبود حداقل 30 درصد از صنعت خواهیم بود و در یک صورت  انجام خواهد شد که از شرکت خود شما انجام شود همانطور که من از شرکت خودم انجام دادم.

 

 برای نیل به این مقصود اقداماتی را انجام دادم و برخی دیگر در حال انجام می باشد :

*1_ در حال نوشتن و نگارش مجموعه ی کتابهای روش بستنی نعمت هستم که در اختیار مدیران و عموم قرار دهم که عنوان برخی از آنها به شرح ذیل می باشد :

   *کتاب انحصاری انبارداری ,                           کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری کنترل کیفی ,                       کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری فروش ,                              کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری خدمات پس از فروش,             کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری تولید ,                                کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری  pm ,                               کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری راهبردی ,سیستمهاو روش ها     کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری منابع انسانی ,                       کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری مالی  ,                                کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری بازرگانی ,                            کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

   * کتاب انحصاری برنامه ریزی ,                        کاملا مختصر , مفید و اجرایی به روش بستنی نعمت

 

*2_برنامه ی جامع نعمت را در همه ی شرکت ها ایجاد بکنیم و به هر شرکت آموزش بدهیم برای خودش برنامه جامع متناسب با شرکت بنویسد.

*3_پایه گذاری ایزوی اختصاصی بستنی نعمت که همه ی شرکتها و برندها , خواهان ممیزی توسط ممیزان ما و اخذ گواهی ایزوی اختصاصی بستنی نعمت باشند .

 

2- برطرف کردن مشکلات صنعت فرانشیز در کشور

 

فرانشیز در  همه کشورهای آمریکایی و اروپایی یک صنعت چند میلیارد دلاری می باشد ، و همه شغلها به صورت فرانشیز می باشد ، یعنی یک فست فود شده است  21 هزار شعبه و ححتی آرایشگاه 15هزار شعبه دارد و حسابدار 12هزار شعبه دارد و حتی برای تخلیه چاه هم یک برند 13هزار شعبه دارد و سالیان سال است که در آن کشورها این صنعت رشد کرده است . پس صنعت خوبی است که در اروپا و آمریکا دارند از آن استقبال می کنند و آنها این فکر را می کنند که چرا ما بیاییم خودمان برای کسب و کار خودمان آزمون و خطا بکنیم ، می رویم و از یک برند ، یک نمایندگی میگیریم که دیگر آزمون و خطا نکنیم ، یعنی سود این کار تضمین شده است . ولی متاسفانه در ایران هنوز جایگاه خوبی ندارد و بعد از چند وقت به مشکل می خورد . مانند کفش ملی ، کفش بلا ، اکبرجوجه ، آیس پک ، بوف ، هایدا و آیدا  ، رستوران جوان  ،  فلافل مامان جون  ، شهروند ، هایپرسان  ، فروشگاه پروما ، پدرخوب  ، کفش نادر  ، که بعد از بررسی هایی که من کردم ، متوجه شدم که این مشکلها وجود دارد که باعث می شود که فرانشیز در  ایران به مشکل بخورد :

 

1 _  اطمینان نکردن به مغز فرانشیز

2 _  سوءتفاهم ایجاد شده بین شعبات و کارخانه

3 _  دچار حسادت شدن شعبات

4 _  قطع شدن رابطه بین مدیریت و شعبات

5 _  برخی قوانین و مقررات

6 _  تصور اینکه مدیر یا صاحب برند دیگری دنبال رشد برند نیست و دنبال عشق و علاقه خودش است

7 _  دیر رسیدن صدای مدیر مجموعه به شعبات و موقعی که هم که میرسد ، شعبات گوش نمی کنند !

 

 

1- در فرانشیز شعبات باید بدانند که فرانشیز مانند یک کشتی است که همه ما در این کشتی سوار شده ایم . هرکدام از ما مبلغی از سرمایه خودمان را آورده ایم داخل این کشتی و این ناخدا هست که بیشتر  از همه سرمایه خودش را آورده  و چاره ای ندارد جز اینکه کشتی را به مقصد برساند و اگر این کشتی به مقصد نرسد بیشتر از همه ناخدای کشتی لطمه می بیند چون ثروت و سرمایه او همین کشتی است که اگر بتواند این کشتی را به مقصد برساند قیمت آن میشود چند برابر ، ولی اگر به مقصد نرسد همه ما لطمه می بینیم و از همه بیشتر ناخدا ..... پس به ناخدا اعتماد  بکنیم

حال اتفاقی که می افتد  این کشتی در  ایران کلی زمان میبرد تا هر خدمه به یک مدل بخواهند دستور ناخدا را به شعبات بدهند و هرکدام  یک جور به شعبات خبر  می دهند و شعبات هم این فکرها می آید در سرشان که :

   1 _ ناخدا نمی داند

   2 _ ما بهتر میدانیم که چطور باید پارو بزنیم

   3 _ آنها می خواهند ما و کشتی را غرق کنند

   4 _ شرایط و جای من فرق دارد

و وووو

خلاصه این اتفاق می افتد که هر کدام از شعبات یک مدل پارو می زنند ، یعنی شعبات هم با هم و همسو پارو   نمی زنند و هرکدام یک مدل ، پس این کشتی جز دور خود چرخیدن چیز دیگری ندارد .

 

فرانشیز یعنی :

 همه در یک قایق سوار شده ایم و خواسته و ناخواسته این قایق یک سکان دارد و سکان این قایق دست  شخص مدیر عامل است همه در یک جهت پارو بزنیم و نه اینکه هر شعبه در یک جهت پارو بزند و هر مدیر شعبه بگوید من خودم می دانم که چطور باید پارو بزنم

باید به مدیر فرانشیز اطمینان بکنیم .

 

خلاصه این قایق به مقصد نخواهد رسید  مگر اینکه همه با هم در یک جهت پارو بزنیم و همدل و هم هدف باشیم.

 

1 - سوءتفاهم ایجاد شده بین عضو و خود فرانشیز که عضوها هر موضوعی که از هد فرانشیز به آنها داده میشود آنها فکر می کنند که 100 درصد به نفع هد فرانشیز است و 100 درصد به ضرر شعبه ها ، با این تفاصیل که ما بارها گفته ایم که موقعیت هر دو به هم وابسته است, و فرانشیز  یعنی همین ، یعنی هم عضو و هم هد باید سود کند .

2 - دچار حسادت شدن شعبات : یکسری از شعبات دچار حسادت می شوند که چرا ما بیاییم زیرمجموعه این فرانشیز و می آیند کنار این برند برای خودشان برندی ایجاد می کنند و متاقضی های دیگر را به جای اینکه تشویق کنند که عضو این فرانشیز بشوند را جذب برند جدید می کنند و بیشتر نیرو و انرژی خودشان را صرف برند تازه احداث می کنند و این امر باعث شده است که صنعت فرانشیز در ایران رشد نکند .

3 - قطع شدن ارتباطات بین مدیران شعب و مدیریت فرانشیز : خب طبیعی است اول که تعداد شعبات کم است به دلیل وقت زیاد و در دسترس بودن مدیریت ارتباط با مدیرعامل خیلی راحت و آسان است ولی به مرور و با افزایش تعداد شعبات این اتفاق می افتد که حجم کاری مدیر فرانشیز زیاد می شود و همه ارتباط ضعیف یا کمرنگ می شود که این ارتباطات ازبین میرود .

4 - برخی از قوانین و مقررات داخلی : مدیر فرانشیز به جای اینکه فقط به توسعه و بهبود فرانشیز فکر بکند ، یکسری قوانین و مقررات وجود دارد که مدیر فرانشیز را به خودش جلب می کند و قوانینی نیست که فرانشیز را حمایت بکند .

5 - تصور اینکه مدیر یا صاحب برند  ،  دیگر دنبال رشد مجموعه نیست  و دنبال مسائل  خودش است و ....

این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که ارتباطات نیست و شعب درجه اهمیت این موضوع را نمیدانند ،و  چنانچه بخواهند با مدیر فرانشیز ارتباط بگیرند کارمندان می گویند که مدیریت و هزارتا عوامل   در نهایت این ذهنیت برای  شعبه ایجاد می شود که دیگر مدیر فرانشیز نیست و به رشد مجموعه فکر نمیکند و دنبال مسائل خودش هست و غافل ازینکه مدیر فرانشیز در مجموعه هست و  بیشتر از همه زحمت می کشد و بخاطر منافع چند دلاری خودش , تا موقعی که این برند ، برند است مدیر فرانشیز هم هست.

6 - دیر رسیدن صدای مدیر فرانشیز به شعبات

قبلا ، هم ارتباط با مدیر فرانشیز خیلی سریع بود هم ارتباط مدیر فرانشیز با مدیر شعب , لذا ازین سو صدای خود مدیر فرانشیز هم به گوش مدیر شعبات نمی رسد یا اگر هم می رسد زمان بر است . یعنی از صحبتی که انجام می شود تا به گوش مدیر شعبه برسد زمان زیادی صرف می شود .

 

3- مشاوره ی شروع بکار و راه اندازی مغازه های مجتمع های تجاری که آماده ی فعالیت هستند   

 

بسیاری از مجتمع های تجاری هستند که فقط بنای آنها ساخته شده , مجتمع های تجاری بسیار شیک را در بهترین نقاط کشور ساخته اند ولی آنها شاید اطلاعاتی در رابطه با اینکه این مجتمع ها را چطور راه اندازی کنند که سرمایه گذاری آنها جواب بدهد و به شکست تبدیل نشود را ندانند

مجتمع تجاریی که خوب راه اندازی نشود ,دیگر به هیچ عنوان امکان ندارد که راه اندازی شود اما چنانچه مجتمع تجاری خوب راه اندازی شود, قیمت هر متر آن حتی به چندین برابر هم می رسد

مانند علاءالدین تهران, کوروش تهران,سیتی سنتر اصفهان, خلیج فارس شیراز,آرمان مشهد,لاله تبریز ,پردیس و سارینای کیش, کاسپین انزلی , متل قو مازندارن ,چچلاس و مهستان کرج و . . . . .

و چنانچه خوب راه اندازی نشود دیگر کسی حاضر به سرمایه گذاری در آن مجتمع تجاری نیست , که نمونه ی این مجتمع های تجاری زیاد است .

در این صورت احتمال اینکه سرمایه گذاری با شکست مواجه شود 80درصد می باشد ,لذا با یک مشاوره ی آسان و کم هزینه می توانید از شکست سرمایه گذاری و پروژه خود جلوگیری به عمل آورید .

                                 

کلیه صاحبان صنایع و مشاغل که تمایل به تغییری شگرف و عظیم  در هر یک از موارد ذکر شده را دارند می توانند سایت ما را دنبال کنند .

 

به امید آن روز که با کمک یکایک شما عزیزان کشور عزیزمان ایران , کشوری صنعتی شود. و هیچ سرمایه گذاری در ایران از بابت مجتمع های تجاری ,کارخانجات و تولید با مشکل مواجه نشود و هیچ فرانشیزی پس از مدتی  دچار ریزش نشود .


مدیر عامل بستنی نعمت

داوود رضایی     

 

ارسال کننده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 5469
عضویت در بانک اطلاعاتی بستنی نعمت
بستنی میوه ای نعمت